ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Aktualitet


E përuroi Rama, Manastirliu i ikën ‘me vrap’ pyetjes për ujësjellësin e Krujës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nuk flet për pasojat që ka sjellë ujësjellësi i Krujës në të gjithë rrethinën. Teksa vizitoi të sëmurët në spital, e bëri me dije për mediat se numri i të helmuarve gjithsej është 370 persona, mes tyre edhe fëmijë, nuk jep asnjë koment për ujësjellësin. Madje dhe ironizon gazetarët që […]

“Kam të prekur tim bir e pjesëtarë të familjes”/ Helmimi masiv në Krujë, deputetet e PD: Prokuroria të hetojë shpejt

Deputete të Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, Orjola Pampuri dhe Merita Bakiu kanë vizituar sot në spitalin e Krujës pacientët e shtruar që kanë shfaqur prej të dielës shenja të helmimit. Ndërsa kërkoi nga prokuroria të hetojë sa më shpejt këtë ngjarje, deputetja Bakiu u shpreh se djali i saj por edhe pjesëtarë të tjerë të […]

Akuzohet për falsifikim dokumentesh/ Gjykata e Lartë merr vendimin për gjyqtarin Luan Daci

Ish-anëtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci, është cilësuar fajtor me vendimin e formës së prerë nga Apeli i Posaçëm për veprën penale të falsifikimit të dokumenteve. Ai nuk ka treguar shkarkimin nga detyra në ’97, por ka deklaruar në kohën që tentoi dhe arriti të bëhej anëtar i KPA-së, se është larguar […]

U dhunua nga burri i saj, nga frika gruaja hidhet nga kati i dytë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Raportohet se si pasojë e dhunës së ushtruar nga bashkëshorti i saj, një grua është hedhur nga kati i dytë i banesës. Nga ky veprim, gruaja është dëmtuar dhe aktualisht ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve ku raportohet të jetë jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa policia […]

Bushati: Basha në minorancë, i ka mbetur vetëm vula

Analisti Andi Bushati reagoi pas debatit të mbrëmshëm në emisionin ‘Opinion’. Me ironi, Bushati shkruan se Basha është në minorancë. Sipas analistit, atij i ka ngelur vetëm vula. “Debati në ‘Opinion’ mes mbështetësve të Berishës dhe Bashës. Këta të dytët mbrojnë idenë se edhe kur një shumicë në parti kërkon ndryshime, këtë mund të mos […]

Vrasja e dyfishtë/ Autori dyshohej se vuante nga depresioni…

Disa orë pas vrasjes së dyfishtë të ndodhur në familjen Koreta në fshatin Mekat të Vlorës del në pah edhe dinamika paraprake e ngjarjes. Jorgji Koreta 64-vjeçari i ndjerë jetonte prej vitesh në Vlorë, por kishte tokat me ullinj në fshatin Mekat. Ditën e djeshme që ishte edhe dita e ngjarjes kishte udhëtuar nga Vlora […]

Ndërron jetë 19-vjeçari shqiptar në Breshia, nuk i mbijetoi dot përplasjes fatale

19-vjeçari shqiptar me iniciale Z.E.A, banues në Arzignano, nuk ia doli dot. Ai mbeti viktimë e një aksidenti të rëndë në autostradën A4  mëngjesin e së dielës, e cila përshkon bashkinë Castegnato në provincën e Brescias. Lëndimet dhe plagët e marra në përplasjen e ndodhur rreth orës 10 të mëngjesit teksa makina po udhëtonte në […]

Helmimi masiv/ Si u premtua cilësi maksimale e ujit të pijshëm në fushatë

Ka shkuar mbi 150 numri i burrave, grave dhe fëmijëve që prej dy ditësh janë drejtuar për në Spitalin e Krujës me diarre, të vjella, dhimbje barku edhe temperaturë. Të sëmurët janë nga të gjitha fshatrat e Krujës, ndërsa në të gjithë zonën është ndërprerë menjëherë furnizimi me ujë të pijshëm. Të sëmurët i bashkon vetëm […]

Fundosja e gomones në Greqi ku humbën jetën 3 fëmijë, momente gjatë operacionit të shpëtimit (VIDEO)

Ky është momenti kur rojet bregdetare përpiqen të shpëtojnë disa emigrantë në brigjet e detit Kiosi, ku për fat të keq, deri më tani kanë ndërruar jetë 3 fëmijë dhe një grua rreth 40 vjeçe, ndërsa një tjetër është ende i zhdukur. Nga krahu tjetër, për fat të mirë, kanë mundur të shpëtohen 22 persona […]

Mrekulli në Bologna: Foshnja shqiptare që u operua në zemër në bark të nënës, sot është 1-muajsh

Një mrekulli mjekësore ka ndodhur në spitalin Sant’Orsola në Bologna, ku një foshnjë shqiptare i është nënshtruar ndërhyrjes në zemër duke qenë ende… brenda barkut të nënës. Një agie e futur në barkun e gruas shtatzënë prej shtatë muajsh, për të arritur zemrën, e lidhur me një kateter e një tullumbace pak më të madhe […]

Policia italiane arreston 26-vjeçarin shqiptar, i kapen doza kokaine gati për shitje

Një 26-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap me gramë kokainë të mbështjellë dhe të ndarë në 17 doza gati për shitje. Në momentin e arrestimit atij i janë sekuestruar nja sasi parash, që përllogariten në qindra euro. Shqiptari u ndalua në rrugën “Santa Filomenta”, ndërsa droga dhe paratë janë sekuestruar nga policia. […]

VIDEOLAJM/ Abazoviç ‘bombardohet’ nga tifozët në ndeshjen e Malit të Zi

Dritan Abazoviç ka qenë i pranishëm mbrëmjen e djeshme në ndeshjen e Malit të Zi kundër Letonisë. Ai ka qenë i ofenduar nga tifozët malazezë në tribuna të cilët bërtisnin, ‘Dritane Ped*ru!!’. Të gjithë këto ofendime vijnë pas shugurimit në Manastirin e Cetinjes, ku gjithashtu edhe po protestohet nga qytetarët malazezë që kërkojnë që riti […]

Foto Lajm


Kur bukuria është gjenetike/ Motra e Kıvanç Tatlıtuğ i mahnit të gjithë më bukurinë e saj

Kıvanç Tatlıtuğ, i cili fillimisht bëri emër me konkursin ‘Best Model of Turkey’ ku mori pjesë në vitin 2002 dhe më pas bëri emër duke marrë pjesë në seriale që thyen rekordin e shikueshmërisë. Aktori i suksesshëm, i cili nuk dëshiron të dalë në plan të parë me jetën e tij private, ka 2  motra dhe 2 vëllezër me emrat Melisa Tatlıtuğ, Cem […]