ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Kategori: Aktualitet

28/09/2021
auto_Screenshot_41632830407.jpg

“Reporterët pa Kufij”i kanë kërkuar kryeministrit Edi Rama t’u japë garanci se Agjencia Për media dhe Informim, agjencia e re që shënoi dhe vendimin e parë të qeverisë së tij Rama3, nuk do t’ui pengojë ata në marrjen e informacionit. “Teksa kryeministri Edi Rama po fillon një mandat të ri, Reporterët pa Kufij i kërkojnë […]

25/09/2021
auto_vjosa-osmani2-600x3601631707387-min.jpg

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas djegies së qendrës së regjistrimit të automjeteve në Zubin Potok dhe sulmin me bombë në të njëjtin institucion në Zveçan. Osmani thotë se akte të tilla janë tregues se regjimi hegjemonist i Vuçiqit është burimi kryesor i destabilizimit të rajonit. Presidentja Osmani thotë se përmes destabilizimit të […]

25/09/2021
zjps-albania-Sarande-ambulance-L-624x450-624x433-min.jpg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mesditë në Sarandë. Mësohet se një fëmijë 4 vjeç është pickuar nga një gjarpër dhe është nisur me urgjencë drejt Tiranës. Vajza 4-vjeçare kishte shkuar te gjyshja, në fshatin Bamatat, dhe ka qenë duke luajtur mes pemëve, kur është pickuar nga gjarpri në këmbë Vogëlushja është transportuar në Spitalin […]

25/09/2021
policia-elbasan1-min.jpg

Një 74-vjeçar është gjetur i pajetë në Elbasan. Policia njofton se i moshuari është gjetur pa shenja jete në banjot publike në sheshin “Gensher”. Elbasan/ Informacion paraprak Më datë 25.09.2021, rreth orës 12:30, në banjot publike në sheshin “Gensher”, Elbasan, është gjetur pa shenja jete dhe pa shenja dhune shtetasi Q.S., 74 vjeç, banues në […]

25/09/2021
aksioni-650x450-min.jpg

Policia e Elbasanit ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “Lugaxhi”, duke arrestuar 10 persona dhe proceduar penalisht një tjetër. Gjatë aksionit, blutë e Elbasanit kanë sekuestruar lëndë narkotike kanabis sattiva, doza me lëndë narkotike kokainë, një shumë parash që dyshohet se janë të përfituara nga shitja e lëndës narkotike, 3 automje, 1 motoçikletë , 1 […]

25/09/2021
auto_60717960_2471129459603865_8608553949538025472_n1632564522-min.jpg

Ndonëse dhjetëra çështje penale janë mbyllur për zyrtarë të Policisë të përfshirë në afera korruptive, Shërbimi për Çështje të Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme është fokusuar për të marrë mbrapsht 5 mijë lekë të reja, që janë shpenzuar në mënyrë të padrejtë nga një ish-zyrtare. SHÇBA po e ndjek këtë çështje në Gjykatën […]

25/09/2021
auto_vulin1632563052-min.jpeg

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin, e ka quajtur “budalla”, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, teksa ka folur rreth zhvillimeve në pikat kufitare në Jarinjë e Bërnjak. Vulin ka thënë se nevojitet vetëm një budalla për ta ndezur luftën, dhe se ai person është kryeministri Kurti. “Nevojiten të paktën dy persona për ta […]