ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Kategori: Foto Lajm

05/10/2020
IMAZHE.jpg

Fotografitë nënujore kërkojnë durim, durim dhe kohën e ndarë në sekonda për të kapur krijesa me lëvizje të shpejta në foto. Këtë javë, konkursi i fotografive nënujore Scuba Diving Magazine Through Your Lens, shpalli fituesit e konkursit të saj 2020, duke njohur arritjet e jashtëzakonshme në fotografinë e jetës së egër nën dallgë. Nga 2,636 paraqitje (më e […]

01/10/2020
cmim.jpg

Disa nga fotografitë mahnitëse të bëra nga fotograf të ndryshëm për të fituar çmimin për fotografinë më prestigjioze. Fotograf nga mbarë bota kanë ndarë pamje të jashtëzakonshme të bëra nga pjesë të ndryshme të natyrës ku përfshijë edhe kafshë dhe njerëz, transmeton lajmi.net. Festivale të ndryshme, kafshë dhe pamje mahnitëse të natyrës janë ndarë në […]

20/09/2020
pamjet.jpg

Imazhet që tregojnë skena gati apokaliptike vijnë nga Assos, në në ishullin Kefalonia të Greqisë. Një masiv i tërë me gurë dhe baltë ka mbuluar makinat në rrugë si pasojë e vërshimit të përrenjve. Pamjet tronditëse, siç shkruajnë mediat greke vijnë si pasojë e motit të keq, me erëra të forta e shi të rrëmbyeshëm […]

20/09/2020
kanada.jpg

Besohet të jetë projekti më i madh i realizuar nga vullnetarët kanadezë. Ndërtimi thuhet se zgjati mbi një çerek shekulli, por çfarë saktësisht është Shtegu Madhështor i Kanadasë? Disa thonë se është shtegu më i madh për shëtitje në planet. Shtegu i Kanadasë nuk është një rrugë e vetme, por një rrjet i jashtëzakonshëm (dhe […]