ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Kategori: Politikë

30/11/2021
meta-7-610x450-1.jpg

Presidenti i Republikës Ilir Meta përshëndet qëndrimin e Bullgarisë e cila ka propozuar që të nisin sa më parë negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Reagimi: E përshëndes qëndrimin e Bullgarisë, që propozon nisjen sa më parë të negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Përparimi i secilit vend në bazë të meritave […]

29/11/2021
uhbhu.jpg

Sekretari i PD-së Indrit Hoxha, në një intervistë me moderatoren Armela Ferko në Edicionin e Pasdites në Syri Tv, deklaroi se PD aktuale tallet me të përndjekurit politikë. Hoxha theksoi se Lulzim Basha ka përdorur këtë shtresë të shoqërisë.  “Nuk habitem aspak me skandalin e deputetit të PS, që ka lavdëruar Enver Hoxhën, sepse PS […]

29/11/2021
k.jpg

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër pas skandalit të deputetit socialist të Lushnjes Bujar Çela, i cili uroi kolegët e Komisionit të Sigurisë Kombëtare për ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, me një foto të Enver Hoxhës. Sipas Berishës, ‘kryexhelati i shqiptarëve në histori si kartolinë urimi për shqiptarët në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë nga […]

27/11/2021
auto_Screenshot_211638013684.jpg

Dega e Partisë Demokratike të Elbasanit ka bërë transparente sot përpara selisë së PD-së, emrat e 272 delegatëve të saj që kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit më 11 Dhjetor. Ata përfaqësojnë 67% të delegatëve të Elbasanit, nga 409 në total, sipas z. Bledi Himçi, sekretar i degës. Emrat e tyre janë lexuar një për një publikisht para mediave […]

26/11/2021
auto_Berisha_ne_Kurbin21637944029.jpg

Nga ‘Foltorja’ e Kurbinit Sali Berisha numëroi dështimet e qeverisë Rama dhe heshtjen e opozitës së Lulzim Bashës. Ai i kujtoi Edi Ramës paralajmërimin e bërë për Fatos Nanon kur ishte kryeministër, ndërsa shtoi se vlen edhe për të: “Bëj gati valixhet dhe largohu në Beograd, se në Shqipëri nuk ke vend më”.  “Situata në […]