ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Kategori: Politikë

28/09/2021
klod-lalaa-755x450-1.jpg

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 e ka cilësuar si fitore momentale ose të pjesshme vendimin e sotëm të Gjykatës së Lartë për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Tashmë që çështja kalon në Apelin e GJKKO, gazetarja ka sqaruar skenarët e mundshëm dhe të papriturat që mund të ndodhin aty. Në Apel, sipas […]

28/09/2021
Cuci-6-675x450-1.jpeg

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar për vrasjen e oficerit të Policisë në Lezhë, nënkomisarit Saimir Hoxha. Çuçi shprehet i tronditur nga lajmi teksa thotë se nuk duhej që Policia të kishte një tjetër dëshmor në luftën e saj të vazhdueshme me paligjshmërinë. Ai thekson se Policia e Shtetit po bën gjithçka duhet në […]

28/09/2021
auto_Screenshot_41632830407.jpg

“Reporterët pa Kufij”i kanë kërkuar kryeministrit Edi Rama t’u japë garanci se Agjencia Për media dhe Informim, agjencia e re që shënoi dhe vendimin e parë të qeverisë së tij Rama3, nuk do t’ui pengojë ata në marrjen e informacionit. “Teksa kryeministri Edi Rama po fillon një mandat të ri, Reporterët pa Kufij i kërkojnë […]

25/09/2021
auto_60717960_2471129459603865_8608553949538025472_n1632564522-min.jpg

Ndonëse dhjetëra çështje penale janë mbyllur për zyrtarë të Policisë të përfshirë në afera korruptive, Shërbimi për Çështje të Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme është fokusuar për të marrë mbrapsht 5 mijë lekë të reja, që janë shpenzuar në mënyrë të padrejtë nga një ish-zyrtare. SHÇBA po e ndjek këtë çështje në Gjykatën […]

25/09/2021
auto_vulin1632563052-min.jpeg

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin, e ka quajtur “budalla”, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, teksa ka folur rreth zhvillimeve në pikat kufitare në Jarinjë e Bërnjak. Vulin ka thënë se nevojitet vetëm një budalla për ta ndezur luftën, dhe se ai person është kryeministri Kurti. “Nevojiten të paktën dy persona për ta […]

24/09/2021
italia-voton-728x430-1-min.jpg

Në zgjedhjet e ardhshme lokale në Itali do të kandidojë edhe një shqiptar. Bëhet fjalë për 38-vjeçarin shqiptar Bledjan Beshiraj. Ai është larguar nga Shqipëria drejt Milanos që në moshën 20-vjeçare, ku ka studiuar në universitetin shtetëror aty, është punësuar, si dhe është martuar dhe ka dy fëmijë. Në mesazhin e tij si kandidat, drejtuar […]