ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Kategori: Rajoni

08/09/2021
Dritan-abazovis.jpg

Dritan Abazoviç ka qenë i pranishëm mbrëmjen e djeshme në ndeshjen e Malit të Zi kundër Letonisë. Ai ka qenë i ofenduar nga tifozët malazezë në tribuna të cilët bërtisnin, ‘Dritane Ped*ru!!’. Të gjithë këto ofendime vijnë pas shugurimit në Manastirin e Cetinjes, ku gjithashtu edhe po protestohet nga qytetarët malazezë që kërkojnë që riti […]

01/09/2021
auto_472024_screenshot-5_f-600x3601630498495-1.jpg

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot në Bled të Ssllovenisë ku po mbahet Forumi Strategjik se dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë në nivel teknik. Ai tha se është i shqetësuar se Kosova do ta fillojë fushatën për njohje më 4 shtator, ditën kur skadon moratoriumi njëvjeçar i nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në Washington […]

01/09/2021
Greqi-5.jpeg

Rreth 10000 punonjës të pavaksinuar në sektorin e shëndetësisë pritet të pezullohen nga puna, sipas vendimit të qeverisë Mitsotakis. Ultimatumi ka shkaktuar kaos në spitalet publike dhe qendrat shëndetësore publike e private të vendit, pasi nuk është i mundur zbatimi pa siguruar paraprakisht zëvendësuesit, siç ka pranuar dhe në media kryetare e Organizatës së Mjekëve […]

26/08/2021
auto_Screenshot_201629979555.jpg

Zëri i Amerikës ka transmetuar protestën që u zhvillua të enjten në Prishtinë, ku grupe qytetarësh dhe përfaqësues të shoqërisë civile hodhën bojë të kuqe në drejtim të ndërtesës së qeverisë së Kosovës, në shenjë proteste ndaj vrasjes së grave si pasojë e dhunës në familje. Protesta pasoi vrasjen e një 18 vjeçare javën e kaluar në […]

20/08/2021
welcome-to-montenegro-335x450-1.jpg

Mali i Zi ka njoftuar se hyrja e qytetarëve të rajonit në këtë vend mbetet i pakushtëzuar dhe se në kufijt malazez nuk kërkohet asnjë dokument që lidhet me pandeminë, përfshirë testin e koronavirusit apo certifikatën e vaksinimit. Hyrja e pakushtëzuar vlen për banorët e Kosovës, Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, Kroacisë dhe Maqedonisë së Veriut […]

29/07/2021
krye-1-770x433-1.jpg

Ish-kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu ka dhënë së fundmi një intervistë për gjermanen “Der Spiegel” përmes së cilës ka dhënë disa konsiderata për politikën turke. Davutoglu drejton një parti politike kundërshtare me pushtetin e Presidentit aktual Erdogan. I pyetur për shkëputjen nga Erdogan, ish-kryeministri turk ka nxjerrë si shkak korrupsionin dhe pamundësinë për zbatimin e […]

22/07/2021
helmimi-decan.jpg

Mbi 1 mijë e 500 persona kanë kërkuar ndihmë shëndetësore javë më parë në komunën e Deçanit, pas dyshimeve se janë helmuar me ujë të pijshëm. Të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik konstatuan se në ujë janë gjetur disa baktere, por që këto analiza nuk u pranuan nga Kompania Rajonale e […]

22/07/2021
vucic-770x433-1.jpg

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë një interviste për gazetën gjermane ‘’Handelsblatt’’ ka kërkuar kompromis me Kosovën. Vuçiç thotë se i vetmi qëllimi i Serbisë është BE dhe ai do paqe prandaj duhet të ndalen çmenduritë e së kaluarës. “Vetëm në këtë mënyrë mund të ketë paqe të qëndrueshme. Serbia dhe unë duam paqe. Le […]