ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Kategori: Shëndet

24/09/2021
maxresdefault-min-1.jpg

Lëvizja Socialiste për Integrim,  ka akuzuar qeverinë se po bën  propogand  me pandeminë, ndërkohë që qytetarët po paguajnë milionë leke, për të përballuar pasojat e covid 19. Në një deklaratë për media, anëtari i kryesisë së LSI në Tiranë, Besnik Jaka, i bëri thirrje qeverisë të rimbursojë  shpenzimet për personat e infektuar me  Covid.

22/09/2021
skender-brataj32-770x414-min.jpg

Në mbledhjen e kësaj të mërkure të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që lihen në fuqi masat aktuale ndaj COVID-19. Drejtori i Urgjencës Kombëtare në QSUT, Skënder Brataj, i ftuar në rubrikën “Opinion”, në“News 24”, shpjegoi arsyet e këtij vendimi. Sipas mjekut, krahasimi është bërë me atë të vitit të kaluar dhe incidencën aktuale. Pra […]

06/09/2021
pcr-test-vaksine.jpg

Duke filluar nga dita e sotme, më 6 shtator, në vendin tonë kanë hyrë në fuqi të tjera masa kufizuese kundër koronavirusit. Masa kanë të bëjnë me personat, të cilët hyjnë në territorin e Shqipërisë. Kështu, sipas planit të prezantuar nga ministria e Shëndetësisë dhe Komiteti Teknik i Ekspertëve të gjithë ata persona të cilët […]

04/09/2021
Mente-750x500-1-675x450-1.jpg

Gjethet e mentes konsiderohen si një barishte aromatike për pije të caktuara ose për qetësimin e stomakut. Në të vërtetë, gjethet e mentes ofrojnë një pasuri të madhe vlerash, mineralesh, vitaminash dhe përfitimesh shëndetësore që shkojnë përtej qetësimit të stomakut. Studimet shkencore kanë konfirmuar se gjethet e mentes përmirësojnë funksionet e trurit, përmirësojnë shëndetin e […]

01/09/2021
Greqi-5.jpeg

Rreth 10000 punonjës të pavaksinuar në sektorin e shëndetësisë pritet të pezullohen nga puna, sipas vendimit të qeverisë Mitsotakis. Ultimatumi ka shkaktuar kaos në spitalet publike dhe qendrat shëndetësore publike e private të vendit, pasi nuk është i mundur zbatimi pa siguruar paraprakisht zëvendësuesit, siç ka pranuar dhe në media kryetare e Organizatës së Mjekëve […]

31/08/2021
auto_koronavirusi_Shqiperi_syri_net1629907501.jpg

Ka shënuar rritje të madhe numri i rasteve me koronavirus gjatë ditës së sotme. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë 1054 raste të reja me koronavirus të identifikuara në 24 orët e fundit. Ndërkaq, janë 3 humbje jete nga koronavirusi. Buletini ditor i Ministrisë së Shëndetësisë: COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 7,256 testime, […]

31/08/2021
auto_154543347_highres1630408668.jpg

Ambulanca ajrore e Zvicrës “Rega” gjatë gushtit zbriti 21 herë në Prishtinë. Turistët zviceranë nga Kosova që vuajnë nga korona do të fluturojnë në Zvicër, për shërim. Mediat zvicerane raportojnë se spitalet janë të mbingarkuara në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut. Disa prej banorëve të saj po trajtohen në Qendrat shëndetësore kosovare, por se shumë shpejtë […]