ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Covid i merr jetën piktorit 30 vjeç, mesazhi prekës i babait

auto_kristi_baba1634221025-min

Ka ndërruar jetë në moshën 30-vjeçare nga COVID-19 piktori Kristi Baba.

Lajmin e trishtë e ka njoftuar babai i tij përmes një postimi në rrjetet sociale.

I ati, Ernest Baba shkruan se djali i vetëm u nda nga jeta në lule të rinisë.

‘Me hidherim te thelle dhe dhimbje te madhe ju njoftojme se djali yne i vetem Kristi Baba piktor u nda nga jeta ne moshen 30 vjecare ne lulen e rinise duke mos e fituar betejen me covidin.

Ti per ne ishe jeta dielli ishe ajri, ishe drita e shtepise. Tu shuan gjithe endrrat e tua dhe perkushtimi qe kishe per artin dhe po pregatiteshe per ekspozite ne nentor qe nuk ja arrite.

Gjithë endrrat tua u prene ne mes.

Biri yne pushofsh ne paqe! Qofte i parajses! Drite i paste shpirti! Ceremonia mortore do te zhvillohet neser me dt. 15.10.2021 nga ora 10 deri 12 ne hollin e hotel internacional’ shkruan ai.