ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

E përuroi Rama, Manastirliu i ikën ‘me vrap’ pyetjes për ujësjellësin e Krujës

manastirliu-3-e1635244983321-min

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nuk flet për pasojat që ka sjellë ujësjellësi i Krujës në të gjithë rrethinën.

Teksa vizitoi të sëmurët në spital, e bëri me dije për mediat se numri i të helmuarve gjithsej është 370 persona, mes tyre edhe fëmijë, nuk jep asnjë koment për ujësjellësin.

Madje dhe ironizon gazetarët që e pyetën.

Pasi përfundoi me propagandën duke shprehur vullnet të madhe për zbardhjen e shkaqeve, ministrja u largua me nxitim kur u pyet lidhur me përurimin e ujësjellësit, duke e dhënë përgjigjen nën zë.

Pyetje: Po ujësjellësi u përurua gjatë fushatës…

Manastirliu: Edhe këtu do e fusni fushatën elektorale po hajde.

Po në fakt! Sepse ujësjellësi i përuruar nga vetë kryeministri Edi Rama ka çuar për më pak se 2 ditë, 370 qytetarë në spital. /Dosja.al