ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Elhaida Dani kritikohet publikisht nga Elton Deda, Aurela Gaçe i del në mbrojtje

auto_Capture1632309389-min

Elhaida Dani sapo ka publikuar albumin e saj muzikor të titulluar “Zanin”.

Bashkë me këngët, u publikuan edhe videoklipet përkatëse.

Për projektin mori përkrahje nga publiku por edhe nga fytyrat publike, mes tyre Aurela Gaçe.

Aurela ka publikuar disa video në “Instagram”, duke përgëzuar këngëtaren shkodrane për punën.

“Një Elhaidë me zërin mrekulli e me një stil ndryshe nga herët e tjera. Ajo udhëton nëpër botë me projekte muzikore e merr duartrokitjen e publikut të gjerë botëror, por sigurisht e merr malli për vendin e saj, për duartrokitjen e dashurinë e atij publiku që e deshi që në notat e para, prandaj është për tu duartrokitur puna, mundi, vëmendja e kushtuar për të sjellë 5 këngë të reja në albumin e saj “ZANIN””, ka shkruar Aurela krah postimit.

Image

Por jo të gjithë e pëlqyen dhe e komplimentuan albumin.

Elton Deda vendosi që publikisht të kritikojë albumin duke i quajtur të gjitha këngët njësoj.

“Po sikur njësoj këngët… nuk të duken ashtu? Sigurisht që është një perceptim i vogël nga ajo pak gjë që dëgjova”, shkruan ai.

Menjëherë pas kësaj ka reaguar Aurela, e cila i doli në mbrojtje Elhaidës dhe punës së saj.

“E shoh, e perceptoj, e vlerësoj punën, dëshirën për të dhënë edhe duke qenë se lodhem shumë vetë për të bërë diçka, e di mirë sakrificën edhe prandaj e duartrokas. Pastaj gjithsecili ka shijet dhe perceptimet e veta kur vjen puna në muzikë”.

Image