ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Finalja e madhe, Shqipëria një hap larg fazës “play-off”, Reja dhe Berisha flasin përpara Polonisë

reja-1-770x431-min

Kryevepra e Armando Brojës përballë Hungarisë mban të ndezur ëndrrën për të siguruar një vend në fazën “play off”. Shqipëria besoi tek fitorja, u fut në fushë që në minutën e parë për të fituar këtë sfidë, ishin superior në çdo aspekt dhe siç është bërë tashmë traditë kur gjërat nisin të ndërlikohen ai që bën gjithnjë diferencën është Armando Broja.

Me vetëm dy gjuajtje në kuadrat, Broja i mori i vetëm 6 pikë Hungarisë duke u kthyer në njeriun e momentit në përfaqësuese. Historia është ndryshe të martën, Shqipëria luan testin e radhës, më të rëndësishmin në këto kualifikuese, sfidën përballë Polonisë. Nëse dëshirojmë të kemi në dorë fatin në këtë rrugëtim, atëherë kërkohet fitorja me çdo kusht.