ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Fundosja e gomones në Greqi ku humbën jetën 3 fëmijë, momente gjatë operacionit të shpëtimit (VIDEO)

Screenshot_5-14-min

Ky është momenti kur rojet bregdetare përpiqen të shpëtojnë disa emigrantë në brigjet e detit Kiosi, ku për fat të keq, deri më tani kanë ndërruar jetë 3 fëmijë dhe një grua rreth 40 vjeçe, ndërsa një tjetër është ende i zhdukur.

Nga krahu tjetër, për fat të mirë, kanë mundur të shpëtohen 22 persona që ndodheshin në bord. Raportohet se gomonia u mbyt teksa emigrantët po përpiqnin të kalonin ngushticën e Kios-Çesme dhe të zbrisnin në brigjet e ishullit.

“Gomonia ishte i ngarkuar nga një grup i madh njerëzish. Ky fakt, i ndikuar dhe nga kushtet e rënduara atmosferike, bëri që gomonia të lëkundej dhe të përmbysej. Vlen të përmendet se asnjë nga emigrantët nuk ishte i pajisur me jelek shpëtimi”, u shpreh roja bregdetare.