ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

I arrestuar për korrupsion, Gëllçi padit RTSH për shkarkimin nga detyra

auto_Screenshot_21634125154-min

Ish drejtori i RTSH Thoma Gëllçi i arrestuar për abuzimin me një tender përmes avokatit të tij Dorjan Matlia ka paditur RTSH duke e quajtur shkarkimit e tij nga detyra si të padrejtë.

Padia është bërë për shkak se RTSH thotë  avokati i gëllçit nuk ka hapur garën për drejtues pasi e ka shkarkuar nga detyra.

Sot Gëllçi dhe ish vartësit e tij kanë dalë para Gjykatës së Posaçme për vlerësimin masën e sigurisë “Arrest në burg”, për abuzimin me tendera.

Ishte tenderi me vlerë mbi 86 milionë Lekë për blerje të pajisjeve për kanalin “RTSH Agro” që çoi në pranga ish-drejtorin e RTSH-së Thoma Gëllçin. Fillimisht shkeljet u kallëzuan nga kompania humbëse dhe më pas u konstatuan edhe nga një audit i Kontrollit të Lartë të Shtetit.