ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

I burgosuri merr peng dy rojet në një burg të Francës, alarmohen autoritetet

auto_pengjet-600x360-11633428864-2-750x450-min

Dy gardianë burgu janë marrë peng nga një i dënuar në një burg të Francës.

Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Drejtësisë në Francë, e cila sqaron më tej, se njëri prej efektivëve është lënduar në syrin e djathtë. Po ashtu, ministria ka sqaruar se kanë nisur bisedimet për të siguruar lirimin e pengjeve në burgun Conde-sur-Sarthe.

Njoftohet se njësitë e sigurimit në burg janë mobilizuar dhe atje janë dërguar edhe forca shtesë, shkruan Reuters. Identiteti i autorit të dyshuar për këtë ngjarje nuk është bërë i ditur, por tashmë dihet se ai ka marrë një dënim të gjatë për përdhunim dhe vrasje.