ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Ironia e Jul Dedës: Ja për çfarë do mbahet mend Berisha, Rama e Basha

auto_2017-05-23-15_27_54-Julian-Deda-juldeda-Y-Instagram-photos-and-videos1631612317-min

Aktori Julian Deda nëpërmjet një postimi në rrjete sociale ka komentuar situatën aktuale të politikës shqiptare. Sipas tij, Berisha do të mbahet mend si lideri që udhëhoq shqiptarët drejt shëmbjes së komunizmit, ndërsa kryeministri Rama si lideri I ardhur tre herë në pushtet pa bërë asgjë për këtë shtet, veshur me tuta.

Nga ana tjetër Jul Deda shton se, kreu i PD-së Lulzim Basha do të mabhet mend si personi që e ktheu humbjen e një partie në normalitet.

Ahmet Zogu do mbahet mend si mbreti i shqiptarëve.

Enver Hoxha do mbahet mend si diktatori më kriminel më i poshtër që udhëhoqi vendin drejt mjerimit.

Fatos Nano do mbahet mend si një kryeministër i zgjuar për të menaxhuar banditët e 97, aventurier dhe liberal, i cili po të punonte pak më shumë mund të bënte diferencën.

Sali Berisha do mbahet mend si lideri që, udhëhoqi shqiptarët në procesin e shembjes së komunizmit, që ngriti lart dinjitetin kombëtar, duke mbrojtur fort interesat e kombit, i dha Shqipërisë një tjetër dimension, duke e antarësuar në NATO dhe duke realizuar lëvizjen e lirë dhe pa viza të shqiptarëve.

Edi Rama do mbahet mend si lideri i vetëm në planet që erdhi tre here në pushtet, duke mos bërë asgjë, pa asnjë program dhe me tuta.Lul Basha do mbahet mend si personi që e ktheu humbjen e një partie në normalitet, tha Jul Deda në postimin e tij.

Image