ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Ishte zhdukur prej ditësh, gjendet i vdekur 36-vjeçari nga Peja

auto_pejan11631634649-min

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete 36 vjeçari nga Peja i cili ishte raportuar dje si i zhdukur nga bashkëshortja e tij.

Lajmin për mediat e Kosovës e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë në rajonin e Pejës, Fadil Gashi. “Sot rreth orës 13:00 policia është njoftuar përmes telefonit nga familjarët se personi i cili dje ishte raportuar i zhdukur është gjetur në fshatin Sferkë të Pejës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë kompetente dhe mjeku e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit të shtetit, trupi i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, ka thënë Gashi.

Ndërkaq media lokale raportojnë se viktima është Baton Berisha. I riu Berisha, rrjedh nga një familje e njohur, shumë e arsimuar dhe e urtë nga Peja.

Babai dhe nëna e të ndjerit kanë shërbyer për dekada në arsim.

Ndryshe, i ndjeri Baton Berisha, është vëllai i moderatorës dhe gazetares së njohur kosovare, aktualisht redaktore e programeve të mëngjesit në ‘RADIO 1’, Venera Berisha Morina.