ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Më shumë turistë se në 2019, Rama tregon shifrat: Ja sa shtetas të huaj kanë hyrë për 15 ditët e gushtit

Shqiperia-nga-lart-e1629112866523-542x450

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në “Facebook” lajmin se Shqipëria ka pritur në 15 ditët e para të gushtit më shumë turistë se në vitin 2019, para pandemisë.

Rama shkruan se nga data 1 deri më 15 gusht janë hyrë mbi 850 mijë shtetas të huaj në vend dhe se ky është një lajm i mirë për Shqipërinë, destinacion turistik.
“🇦🇱☀️Lajme të mira për Shqipërinë destinacion turistik🌊 ⛰🌄⛺️⛱

✈️🛳🛥⛵️🚘🚌🚵♀️🏍Nga data 1-15 Gusht kanë hyrë 859,316 shtetas të huaj, që janë 4.5% më shumë se e njëjta periudhë e 2019, dmth para pandemisë😊
#ShqipëriaeArdhmjaJonë☀️”, shkruan Rama.