ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Merkel dhuron një nga skenat më humoristike në prag të zgjedhjeve parlamentare/ Papagalli i jep ‘lamtumirën’ me një kafshim

merkol-770x433-min

Pak para zgjedhjeve të përgjithshme të dielën, Kancelarja gjermane Angela Merkel dha një skenat më humoristike të fushatës elektorale. Gjermanët e panë Kancelarin e tyre si pjesë e turneut të tyre të lamtumirës në një mënyrë që rrallë është parë më parë. Gjatë vizitës së saj në Parkun e Zogjve Marloë ajo ushqeu një tufë të tërë Loris, një specie papagalli australian, dhe u kafshua nga një.

Merkol2

Merkel nuk u pengua nga incidenti i vogël dhe gjithashtu ushqeu paraket në parkun e shpendëve.

 

 

Kujtojmë se një epokë do të përfundojë në Gjermani të dielën e ardhshme. Angela Merkel, e lindur në RDGJ, ka qenë Kancelare Federale e Republikës Federale të Gjermanisë që nga Nëntori 2005.