ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

‘Ndalimi i grumbullimeve’/ Manastirliu firmos urdhrin anti-Covid

auto_auto_da59d0e2-36b6-4405-b282-1173d2b255a615907669061637771075

Ditën e sotme, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka firmosur vendimin për të ndaluar grumbullimet në vende të mbyllura apo të hapura, i cili do të qëndrojë në fuqi deri në datë 29 nëntor.

Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

“Në urdhrin nr.633 datë 1.11.2020 “Për ndalimin e grumbullimeve në vende të mbyllura apo të hapura” të ndryshuar bëhet ndryshimi si vijon: 1. Në pikën 1 të urdhrit, togfjalëshi deri në datën 15.11.2021 zëvendësohet me togfjalëshin “deri në datën 29.11.2021”.

Ky urdhër hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në fletoren zyrtare”