ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Operacioni në Spanjë, 60 shqiptarë u vunë në pranga

auto_spanje_41630494865

Jo pak, por më shumë se gjysma e të arrestuarve të operacionit ‘Dobra’ në Spanjë, Shqipëri dhe Gjermani.

Bëhet fjalë për 60 shqiptarë të cilët janë vënë në pranga, ndër 107 të arrestuarit.

Policia spanjolle, në bashkëpunim me atë shqiptare e gjermane, si dhe INTERPOL, prej një viti, gjurmonin dhe hetonin një organizatë të madhe droge, pjesë e së cilëve ishin shqiptarë dhe persona të etnive të tjera.

Ata ishin shtrirë në pothuajse 50 shtëpi në zonat e Madritit.

Gjatë operacionit është sekuestruar 1 ton kanabis sativa.

Droga prodhohej e përpunohej në Spanjë, e destinacionin përfundimtar kishte Gjermaninë, ku dhe shitej.

Banda u pikas nga autoritetet për shkak të shpenzimit të tepërt të energjisë elektrike.

Vetëm në një periudhë kohore prej 3 muajsh, në total ata kishin shpenzuar rreth 6 mln euro energji.