ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Pamje të rënda/ Burri nxjerr automatikun nga dritarja e makinës dhe qëllon njerëzit në trotuar

makina-749x450-min

Kamerat e sigurisë në Filadelfia të SHBA-së, kanë fiksuar momentin kur një person i armatosur, hap zjarr ndaj një grupi njerëzish që po qëndronin në trotuar.

Në pamje shihet qartë momenti ndërsa makina afrohet pranë kalimtarëve dhe dikush hap xhamin e pasmë duke nxjerrë prej aty një automatik.

Si pasojë e të shtënave një person humbi jetën, ndërsa 5 të tjerë mbetën të plagosur.

Motivet e ngjarjes janë ende të paqarta, por autoritetet dyshojnë se dikush nga të pranishmit ka qenë objektiv i një atentati, pa e saktësuar akoma se kush.

 

 

Ndërkohë, autorët e ngjarjes janë ende në kërkim dhe policia ka caktuar 20 mijë dollarë shpërblim për kapjen e tyre.