ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Polici godet me shkelm në fytyrë një të pastrehë me ngjyrë në Indiana, dalin pamjet e rënda

246018871_862361751335929_4092952470357808023_n-780x439-1-770x433-min

Një rreshter i policisë në Indiana akuzohet për dy vepra të rënda penale, pasi videoja e kamerës e publikuar nga departamenti policor pretendon se ka goditur kokën e një personi të pastrehë me ngjyrë, teksa ishte duke u arrestuar.

Rreshteri, Eric Huxley, 43 vjeç, një veteran 14-vjeçar në Departamentin e Policisë Metropolitane të Indianapolis, u akuzua për sjellje të pahijshme zyrtare dhe bateri me lëndime të moderuara trupore, tha policia.

Autoritetet federale po hetojnë gjithashtu sjelljen e Huxley në arrestimin e shtatorit. Jermaine Vaughn, 39 vjeç, i cili ishte prangosur dhe rrëzuar në tokë, kur kamera e trupit të një oficeri tjetër u shfaq për të treguar Huxley që i afrohej dhe i binte një herë në kokë me këmbën e majtë.

Departamenti i policisë është konsultuar me FBI dhe zyra e avokatit popullit në lidhje me rastin. Policia tha të martën se dy oficerë të tjerë të përfshirë në arrestimin e Vaughn, Sgt. Christopher Kibbey, një veteran 21-vjeçar dhe oficeri Matthew Shores, i cili ka 23 vjet në departament, janë në pritje të një hetimi të brendshëm.