ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Rënia e ashensorit në Astir/ Gjykata e Tiranës merr vendimin për teknikun

auto_auto_oki16314329511631704302-min

Gjyjata e Tiranës ka lënë në arrest shtëpie teknikun e ashensorit, Dëfrim Shabanaj.

Prokuroria e Tiranës kërkoi 1 muaj burg për Defrim Shabanin, i arrestuar dy ditë më parë si përgjegjës për incidentin me ashensorin në Astir ku mbetën të plagosur dy gra.

Gjatë deklarimeve të dhëna pëprata hetueve dhe gjykatës, nga 34-vjeçari, ai ka treguar se 3 ditë para ngjarjes kishte kontrolluar ashensorin për një defekt të shfaqur, por nuk e ka raportuar për kontroll teknik, ndërkohë prokuroria ka kërkuar një akt ekspertim të plotë për ashensorin, përgjigjet për të cilin ende nuk i ka marrë.

Ngjarja u regjistrua të dielën më mesnatë, ku 5 persona, ndër ta edhe 3 fëmijë ngecën në ashensor, i cili bëri rënie të lirë për shkak të një defekti. Ndërkohë që në gjëndje të lirë po hetohet edhe vëllai i Dëfrimit, i cili është administrator i firmës që kryen shërbimet e kompleksit të pallateve.