ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Satelitë të Shqipërisë në hapësirë/ Edi Rama bëhet meme

auto_Rama_satelitet81634225688-min

Kryeministri Edi Rama bëri sot në Kuvend një deklaratë të paimagjinueshme. Ai u shpreh se Shqipëria do të dërgojë në hapësirë dy satelitë. 

Premtimi i kryeministrit ishte se ‘vitin e ardhshëm satelitët ‘Albania 1’ dhe ‘Albania 2′ do të fluturojnë në gjithësi’, ndërsa nuk dha më detaje se si do të realizohet ky projekt, por shtoi se nuk askush nuk duhet të habitet.

Deklarata e Ramës u shoqërua me të qeshura nga të gjitha anët e Kuvendit.

Ndërkohë, kaq ka mjaftuar, dhe faqet e njohura satirike në rrjetet sociale kanë ironizuar deklaratën e Ramës, duke prodhuar meme pafund për të.