ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Shkon ta grabisë, shqiptari vret grekun

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të shtunën në Selanik, Greqi.

Punonjësi 44-vjeçar  i një dyqani është vrarë nga një i ri shqiptar, që kishte shkuar për ta grabitur.

44 vjeçari e kishte kuptuar se një grabitës i armatosur kishte hyrë në dyqan dhe ka tentuar ta ndalojë. Por gjatë përleshjes, grabitësi shqiptar e ka qëlluar me plumb në gjoks.

Shitësi dyshohet se ka rezistuar para se të vritej, ndërsa dëshmitarët flasin se në këtë zonë kanë ndodhur incidente të ngjashme, kryesisht nga narkomanë.

Sot është arrestuar autori i vrasjes dhe sipas mediave greke ai është një shtetas shqiptar 27 vjeç ndërsa bashkëpunëtori i tij është një grek 35 vjeçar.

27-vjeçari shqiptar është arrestuar në shtëpinë e tij mëngjesin e sotëm ndërsa bashkëpunëtori i tij grek mbrëmjen e djeshme.