ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Shqipëria mirëpret marrëveshjen Kosovë-Serbi, Xhaçka: Vazhdimi i dialogut është mënyra e vetme për të ecur përpara

xhacka-2-676x450-min

Shqipëria ka mirëpritur marrëveshjen Kosovë-Serbi në Bruksel për targat dhe situatën në Veri.

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka shkruan se tashmë dialogu është e vetmja mënyrë për të ecur përpara.

Ajo garanton se Shqipëria është angazhuar në marrëdhëniet dy dhe shumëpalëshe.

STATUSI NGA OLTA XHAÇKA

 

Shqipëria mirëpret marrëveshjen e arritur sot në Bruksel midis Kosovës dhe Serbisë. Vazhdimi i dialogut është e vetmja mënyrë për të ecur përpara në frymën e bashkëpunimit, ndaj të cilit Shqipëria është e angazhuar në mënyrë të pakthyeshme në përpjekjet e saj dypalëshe dhe shumëpalëshe.