ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Shqiptarit i sekuestrohen 70 mijë euro të fshehura në shkallët e autobusit

auto_eurot1634223360-min

Një qytetari shqiptar i janë sekuestruar 70 mijë euro të padeklaruara në portin e Brindisit.

Paratë ishin fshehur në një hapësirë në shkallët e autobusit të linjës me Shqipërinë, shofer i të cilit ishte personi i ndaluar.

Autoriteteve portuale u ranë në sy bulonat e rinj me të cilët ishte fiksuar moketi i mbulimit të njërës prej shkallëve të autobusit dhe kur e hoqën atë gjetën 70 mijë eurot.

Operacioni është i fundit i një serie kontrollesh nga Agjencia e Doganave dhe Guardia di Finanza në porte dhe aeroporte me rritjen e fluksit të udhëtimeve pas kufizimeve për shkak të Covid-19.