ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Video/ Qentë sulmojnë një burrë në Teksas, mjekët: Ishte një nga sulmet më të këqija që kemi parë ndonjëherë!

Screenshot-4-12-e1630070386725-780x439-1-770x433

Një burrë u la në një gjendje kritike pasi u sulmua nga dy pitbull në një lagje në Harris County, Texas, të enjten.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e kamerave të sigurisë në shtëpi të transmetuara nga disa media lokale tregojnë pjesë të incidentit që ndodhi në Northcliffe, të cilën policët e përshkruan si “të tmerrshme”.

Në një video të postuar në internet, burri, i cili ishte jashtë për një shëtitje herët në mëngjes, mund të shihet duke u larguar ndërsa dy qen i afrohen atij.

Burri, i cili nuk është identifikuar, përfundimisht mbështetet në një makinë ndërsa qentë lehin dhe hidhen mbi të.

Më vonë në regjistrim, fqinjët mund të shihen duke nxituar për të ndihmuar burrin.

Një individ, Darrell Barryman, përdori një shkop të gjatë për të provuar dhe trembur qentë.

Një nga fqinjët e tjerë që dolën për të ndihmuar viktimën, i armatosur me një pistoletë, ishte Elmer Levigne, një polic në pension.

Incidenti ndodhi në oborrin e përparmë të Levigne dhe kamerat e tij të mbikqyrjes kapën sulmin.

Barryman dhe Levigne arritën të heqin qentë nga burri, por pitbullët filluan të sulmonin ish-policin, duke e çuar atë që të qëllojë njërin prej tyre.

Sulmi la viktimën fillestare me lëndime në pjesën e sipërme të trupit, trupin e poshtëm, fytyrën dhe qafën, dhe bëri që ai të humbasë një sasi të konsiderueshme gjaku.

Si pasojë, mjekët u përgjigjën në vendngjarje dhe burri u dërgua me helikopter në spital në gjendje kritike.

Zach Dunlap, menaxheri i kujdesit kritik për Cypress Creek EMS, tha se veprimet e shpejta të reaguesve të urgjencës shpëtuan jetën e burrit, duke i administruar dy njësi gjaku në vendin e ngjarjes.

“Kam pasur shumë kafshime dhe sulme të qenve, por kjo atje është nga më të këqijat që kam parë ndonjëherë”, ka thënë Dunlap.