ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

VIDEO/ Vrasjet e grave, sulm me bojë të kuqe mbi Qeverinë e Kosovës: Boll ma!

auto_Screenshot_201629979555

Zëri i Amerikës ka transmetuar protestën që u zhvillua të enjten në Prishtinë, ku grupe qytetarësh dhe përfaqësues të shoqërisë civile hodhën bojë të kuqe në drejtim të ndërtesës së qeverisë së Kosovës, në shenjë proteste ndaj vrasjes së grave si pasojë e dhunës në familje.

Protesta pasoi vrasjen e një 18 vjeçare javën e kaluar në qytetin e Ferizajt.

Sipas të dhënave të policisë së Kosovës, vetëm në gjashtë muajt e parë të këtij viti janë regjistruar një mijë e 132 raste të dhunës ndaj gruas, një rritje kjo krahasuar me periudhën e njejtë të vitit të kaluar.