ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Zjarr në një stacion të Romës, digjen të paktën 30 autobusë, autoritetet: Dyshojmë për zjarrvënie të qëllimshme

081059239-0e5a3144-d6ff-46fe-97ea-4cd3c5e82466-770x419-min

Një zjarr i madh ka përfshirë gjatë natës stacionin Atac, e cila mban brenda saj transportin publik në via Prenestina të Romës.

Sipas mediave italiane, rreth 30 autobusë janë shkrumbuar nga flakët, shumica e të cilave punonin me gaz. Zjarri ka rënë rreth orës 4:15 të mëngjesit, ndërsa ende nuk dihen arsyet e ndezjes së saj.

Zjarrfikëset ndërkohë kanë vendosur në kontroll situatën, ndërsa policia nuk e përjashton mundësinë e zjarrvënies së qëllimshme. Ata kanë sekuestruar kamerat e sigurisë dhe po përpiqen të gjejnë të dhëna të mjaftueshme që mund t’i shërbejnë hetimit.