ankara escort çankaya escort ankara escort çankaya escort ankara rus escort çankaya escort istanbul rus escort eryaman escort ankara escort kızılay escort istanbul escort ankara escort istanbul rus Escort atasehir Escort beylikduzu Escort

Zjarr te kodrat e kalasë së Pogradecit/ Në rrezik një bujtinë

-1200-630-pogradec-2-min

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë kodrat e kalasë së qytetit të Pogradecit.

Mësohet se tymi e flaka kanë pushtuar zonën, ndërsa thekson se zjarri është pranë shtyllave të tensionit të lartë dhe rrezikon një bujtinë.

Sipas informacioneve nga punonjës të shërbimeve, bëhet e ditur se janë të paktën tri vatra aktive zjarri në këtë zonë. Aktualisht bëhet e ditur se po digjen shkurre dhe pisha, ndërsa nuk dihet ende sa është sipërfaqja e përfshirë nga flakët.